Sposób na łatwe usunięcie starej tapety

Remont w domu to zawsze zapowiedź bałaganu, ogromu pracy i wszelkich utrudnień dla domowników. Przykładem jednego z najczęstszych problemów, który spędza sen z powiek osób odświeżających swoje wnętrza jest usuwanie starych tapet – a ściślej określając – niemożność jej usunięcia. 

Istnieje kilka sposobów na ułatwienie sobie zadania przy ściąganiu starych tapet ze ścian. Jedną z nich jest nakładanie wałkiem lub pędzlem ławkowcem wody na ścianę, celem nasączenia resztek tapet, a później usunięcie zmiękczonej pozostałości tapety szpachelką. Jednak nie zawsze sposób ten przynosi oczekiwane rezultaty, jest też czasochłonny.

Jak sobie skutecznie poradzić z usuwaniem tapet?

Aby w końcu przestać się obawiać problemu ze starymi tapetami wystarczy odwiedzić lokalny sklep z chemią budowlaną i zaopatrzyć się w specjalny płyn do usuwania tapet. Stworzenie roztworu płynu z wodą zajmuje tylko chwilę. Po nałożeniu na ścianę i odczekaniu kilku minut (zapoznaj się z instrukcją) w sposób bardzo łatwy możliwe będzie zdjęcie pozostałości tapety. Płyn ten można także wykorzystać do usuwania farb klejowych i innych powłok malarskich, co zwiększa jego funkcjonalność. Jeśli można w sposób tani i łatwy ułatwić sobie zadanie podczas prac remontowych w domu, to dlaczego z niego nie skorzystać?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *